1000 TL Üstü Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz 0532 068 89 11
Türkiye'nin en güvenilir orjinal, organik, doğal ürünlerin buluşma adresi ; Nurbal Şifa Merkezi
SSL sertifikalı sistem ile %100 güvenli alışveriş
www.instagram.com/nurbalsifamerkezi / instagram adresimizden en son güncel ürünleri takip edebilirsiniz
  • ...
  • ...
Semo

Semo Squalene - Köpekbalığı Karaciğeri Yağı 60x2000mg

STOK : Var

5,900.00 TL

KDV Dahil

5,000.00 TL

Güvenilir Alışveriş Kolay Ödeme Orijinal Ürünler

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0216 566 33 00

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

SEMO SQUALENE - %100 SAF Aİ KÖPEKBALIĞI KARACİĞERİ YAĞI EKSTRESİ
60 kapsül x  2000 mg

 

En son gelen ürün -  YENİ GELEN ÜRÜN / 2024 EN SON GELEN RESMİ İTHALAT ÜRÜNÜDÜR***

 

Squalene Nedir ?

 

Dünyanın en eski referans Çin tıbbı kitaplarından olan –BonChoGangMok- köpekbalıklarının insan sağlığına verdiği faydalar hakkında yüzyıllar önce yer vermiştir. Ancak buna rağmen o zamanki teknolojide köpekbalıklarının insana nasıl fayda verdiğini bilemediklerinden sadece köpekbalığı ile beslenir ve fayda beklerlerdi. Seneler sonra 1906 yılında bir Japon deniz yağ kimyageri Mitsumaru Tsumimoto tarafından köpekbalığının karaciğerindeki Squalene maddesinin insanoğluna olağanüstü fayda verdiği keşfedildi. Daha sonra 1935 yılında Nobel ödülü sahibi Paul Karrer, Japonya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaptığı araştırmalarla Squalene maddesinin moleküler yapısını belirledi.

 

500-1000 metre deniz altı, dünyanın hiçbir bitki, balık, canlı gibi yaşam şeklinin içinde yaşamasına elverişli olmayan, neredeyse hiç ışık olmayan en soğuk ve karanlık yeridir. İşte bu sert ve yaşanmaz dip denizde derin dip köpekbalıkları yaşar. Derin dip köpekbalıkları yaşama sımsıkı sarılmış canlılığa sahiptir. Bu derin dip köpekbalıklarının karaciğerleri kendi boylarının 1,5 katı uzunluğunda ve U şeklindedir. Karaciğer ağırlıklarının %90 ı squalene yağı oluşturur.  İşte bu sert yaşam alanında hayatta kalmalarının nedeni Squalen’dir. Normal su yüzeyinde yaşayan köpek balıklarının squalene değeri oldukça az iken, derin dip köpekbalıklarından çıkan karaciğerin %90’ı kaliteli squalene içerir. Derin dip köpekbalıklarının en kuvvetli cinsi “Aİ” cinsi olanlarıdır. Semo Squalene de en iyi cins olan “Ai” cins köpekbalıklarından Squalene leri elde etmektedir.

 

Squalene bütün yaşayan canlılarda bulunan, doymamış yağ oranı yüksek hidrokarbondur. Semo Squalene açık deniz ( okyanus ) köpekbalıklarının karaciğerlerinden alınan ve en fazla ( %98 - %100 ) saflığa ulaşabilmesi için damıtılan bir beslenme eksikliği giderici maddedir. % 12 ‘ si Squalene’den oluşan richin sebun, yağ yönünden kısmen zengin olup bütün vücuda dağılır.

Spualene bitkisel yağlarda da bulunabilir. Örneğin zeytinyağı %0.8 oranında Squalene içerir ve çoğunlukla yemek yapımında ve salata da kullanılır. Yapay olarak elde edilen ya da zeytinyağı ve açık deniz köpekbalıklarının karaciğerlerinden alınan Squalene’in sağlığa farklı da olsa yararı varken, sahil köpekbalıklarından çıkarılanın hiçbir faydasının olmadığı rapor edilmiştir. Bu nedenle, gerçek Squalene’in özelliklerine sahip ve en yararlı tek yağın Semo Squalene olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

Squalene; squalid cinsi köpekbalıklarının karaciğerinden özel yöntemlerle elde edilen 30 karbon ve 50 hidrojen atomundan oluşan doymamış çoklu bir hidrokarbondur.

Kararlı hale gelmek için hidrojen atomuna ihtiyacı vardır. Vücuda girince vücuttaki sudan hidrojen alarak üç oksijen atomunu açığa çıkarır.Böylece vücuttaki oksijeni arttırarak yüksek asiditeyi engeller.

 

Açık Deniz Köpekbalıklarının önemi

Denizin 500-1000 m. Altındaki dünya bitkiler olsun balıklar ya da memeliler olsun hiçbir yaşam şeklinin içinde yaşamasına elverişli olmayan çok acıması bir dünyadır. Bunun nedeni 100 atmosferin üzerinde olana yüksek basınç çok az oksijen ve kısıtlı besin zinciridir.

Sıcaklığı 2-4 derece arasında değişen ve neredeyse hiç ışık olmayan karanlık ve soğuk bir yerdir. Ancak bu yerleşimin olmadığı acımasız yerde gizemli açık deniz köpekbalıkları yaşar.

Açık deniz köpekbalıkları çok kuvvetli bir hayat enerjilerine sahiptirler. Bu benzersiz balığın yüzeye çıktığında basınçtaki değişime tahammül ederek uzun bir süre yaşama yeteneği vardır.

Açık deniz köpekbalığının U şeklinde diğer bütün balıklardan farklı olan kendine özgü bir karaciğeri vardır. Karaciğer ağırlığının %80' yağdan oluşur. Karaciğer köpekbalığının ağırlığının %25'ini ve vücut uzunluğunun 1,5 katını oluşturur.

Açık deniz köpekbalıklarına böyle bir ortamda yaşama yeteneğinin sorumlusu olan hayatını sürdürme gücünün squalene olduğuna inanılmaktadır.

Bütün açık deniz köpekbalıklarının karaciğerleri aynı oranda ve aynı yüksek kalitede Squalene içermez. Köpekbalıklarının diğer türleri daha az squalene içerirken Japonca'da ‘Ai' diye adlandırılan daha fazla squalene içeren köpekbalıkları seçimde öncelikli rol oynar.

 

fayda : endikasyon yasası gereği ürün hakkında fayda bilgisi yazamıyoruz

 

 

 

Bir kutuda 60 kapsül ve her bir kapsül 2000 mg squalene içermektedir. Günlük dozaj minimum 1 adet maksimum 5 adet şeklinde suya karıştıralarak alınır. Ayrıca softgel makasla ortadan kesilerek cildin herhangi bir yerine sürülebilir.

 

Referanslar

 

- Wan-Soo Choi, Jong-Sei Kim and Sei Jong kim Departmant of biology chosun University, department ofnternal Medicine Chonnam University Medical Shool, Kwangin, Kore

- Kim Jeong-sang and Kim Jong se department of Oriental Medicine, dongshin University Dep of biology Chosun University

- Dr. Jong-se Kim, Departmen of belology, college of Natural science Chosun University, 375 Seoasuk Copyright 2003 Korcan Society of elecktron Microscopy

- Kwang Phil Cho, Jae Sunig kim, Dept anatomical Phatalogy Chunnam Univ. Hospital

- Su Man Jhung, dept. Of EM, College of medicine, Chosum University

 

 

Havale / EFT (%1) :4,950.00 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-5,000.00 TL
22,500.00 TL5,000.00 TL
31,666.67 TL5,000.00 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış, ürünler gıda olduğundan kapakları açılmamış ve emniyet bantları yırtılmamış olması ayrıca faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Yurtiçi kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Benzer Ürünler

Türkiye'nin En Güvenilir Sitesi Nurbal Şifa Merkezi

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı