1250 TL Üstü Tüm Türkiye'ye Yurtiçi Kargo ile Ücretsiz Kargo
Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz 0532 068 89 11
Türkiye'nin en güvenilir orjinal, organik, doğal ürünlerin buluşma adresi ; Nurbal Şifa Merkezi
SSL sertifikalı sistem ile %100 güvenli alışveriş
www.instagram.com/nurbalsifamerkezi / instagram adresimizden en son güncel ürünleri takip edebilirsiniz
  • ...
Nurbal Şifa Merkezi

Organik Munzur Dağ Balı 1000 gr

STOK : Var

KDV Dahil

2,635.00 TL

Güvenilir Alışveriş Kolay Ödeme Orijinal Ürünler

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0216 566 33 00

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ ORGANİK SERTİFİKALI VE ANALİZLİ BALI

MUNZUR DAĞLARININ %100 SAF ORGANİK SERTİFİKALI DAĞ SÜZME BALI 1000 GRAM NET


ANALİZ VE SERTİFİKASIYLA BERABER GÖNDERİLİR

 BALDA PROLİN NEDİR :

-Bal protein kaynağı olan doğal bir besindir -Prolin ; proteini oluşturan 20 aminoasitten balın saflık derecesini gösteren en önemli aminoasittir
-Prolin; balın saflık derecesini ve KALİTESİNİ gösterir
-Sahte ballarda prolin değeri yok denecek kadar azdır
-Sahte ballara savaş açan Yönetmelik, Türk Gıda Kodeksi'nde daha önce 180 mg olan prolin değerini, 2013 yılında 300 mg'a çıkarılmıştır
-Kaliteli bir bal ortalama 300 mg prolin değerine sahiptir
- Anzer balının prolin değeri 900 ila 1050 arasındadır
- Hakiki Balların prolin değerleri 450-550 civarındadır

ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI PROLİN DEĞERİ 2022/EYLÜL değer


1323


Organik Munzur Dağ Balı ; sayısız ballı bitki ve nektarlı çiçek floralarının, buzul göllerin, meşe ormanlarının, akarsuların, derelerin, şelalelerin, yaylalarının bulunduğu, yüksekliği 3400 mt rakımda bulunan Munzur Dağları'nın 1400-2500 rakım arasındaki yaylalarından, kafkas arılarının, arıcı eli değmeden, tamamıyle organik sistem ile özel olarak hazırlamış oldukları sertifikalı Organik Balıdır.

Organik Balda katkı olmaz, organik bal yerleşim yerlerinden uzakta olur, organik bal sertifikalıdır, organik bal her aşamasında kontrol edilir, organik bal kimyasal katkı maddelerinden uzak bölgelerde üretilir, organik bal yapılan yerde ilaçlama olmaz, organik üretimde arılar sadece bal ile beslenirler, organik bal tarım sahalarından uzakta olduğundan herhangi kimyasallar, suni gübreler, antibiyotikler organik balda olmaz.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca yetkilendirilmiş ORSER(TR-OT-011) tarafından 5262 Sayılı Organik Tarım Kanunu ve 27676 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına ilişkin yönetmelik uyarınca üretildiği onaylanmıştır.
 

Neden Organik Sertifikalı Bal :

Ülkemizin bazı yöreleri bal konusunda oldukça güçlü bir floraya sahiptir. Ancak son yıllarda kalitesiz bal üretimi, ticari amaç güderek kaynağı belli olmayan ballar, şeker katılan ballar, sıradan üretilen ballar, arı olmadan üretilen ballar vs.. ülkemizin gerçek bal üretimine gölge düşürmüştür. Organik sertifikalı üretilen ballar bu gölgeyi kaldırmak için çabalamaktadırlar.

Neden Munzur Dağları :

Munzur dağları sayısız ballı bitki ve nektarlı çiçek floralarının, buzul göllerin, meşe ormanlarının, akarsuların, derelerin, şelalelerin, yaylalarının bulunduğu, yüksekliği 3400 mt rakımı bulan, keşfedilmemiş bakir bir yerdir
 

Neden NURBAL ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI :

 
Munzur dağları güçlü bir floraya sahiptir. Ancak bir dağın veya bir bölgenin her tarafı aynı değerleri vermemektedir. Bal, güçlü olursa değerlidir. Balın gücünü veren prolin değeridir. Nurbal olarak Munzur Dağları'nda öyle bir noktada bal üretmekteyiz ki, hem Munzur'da hem de Türkiye'de EN GÜÇLÜ BESİN DEĞERİ'ne ulaşmış bulunmaktayız. Munzur bölgesinde çıkan prolin değerleri en fazla 680 iken, NURBAL OLARAK ÜRETİMİNİ YAPTIĞIMIZ NURBAL ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI değerimiz 1011 ila 1323 arasında olmuştur.

Ülkemiz bal ülkesidir her yerinde bal çıkar. Ama ne yazık ki her yerinden kaliteli bal çıkmaz. Bu arıcının sadece doğru olmasıyla da ilgili değildir. Arıcı veya üretici zaten dürüst olmak zorundadır. O bölgede bulunan çiçeğin flora gücüyle ne kadardır ?. Çiçeğin gücünü Prolin sağlar.  Prolin değeri ise yörenin flora ve bitki örtüsünün yoğun olmasıyla endekslidir.

 

NURBAL ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI ŞEKER ORANI :

 
Ülkemizde üretilen balların yaklaşık %80'ine şeker katılmaktadır. Nurbal üretiminde arılara besin olarak dahi hiç bir şekilde katkı vermemiştir. Arıları organik bal ile beslemiştir. Yapılan analizlerde Nurbal Organik Munzur Dağ Balı C4 şeker oranı %0.00 dır.
 

NURBAL ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI PETEKLERİ :

 
Nurbal Organik Munzur Petekleri hiç bir suni mum, katkı balmumu, yapay mum vs içermez. %100 Organik arıların üretmiş oldukları arı-doğa-kovan üçlüsünden elde edilmiş organik peteklerdir.
 

DAMAK TADI :

 
Nurbal yıllardır üretimlerinde balın damak tadını ilk sıraya koymaz. Balın güçlü olmasını ilk sıraya koyar. Bal önce güçlü olmalıdır sonra lezzetli. Ancak Organik Munzur Dağ Balı hem en güçlüdür hem de kendine has özel ve lezzetli harika bir rayihası vardır.
 

BİR BALIN KALİTESİ NASIL ANLAŞILIR :

 
Ülkemizde şöyle bir yanlış vardır. Ülkemiz ballı bitkiler diyarı olduğundan kaliteli bitki örtüsüne sahibiz ve bal ülkesiyiz. Ama her zaman her kişinin her ailenin bir bal yapan arıcı tanıdğı vardır ve o çok dürüsttür ve şeker katmaz. O yüzden şeker katılmayan balı insanlar "Çok yakın bir tanıdığımız var bala hiç şeker katmaz, çok dürüsttür, akrabamızdır vs vs" gibi söylemleri sunarlar. Halbuki şunu anlamamaktayız ; BALA ZATEN ŞEKER KATILMAYACAKTIR, BAL ARININ DOĞA İLE HAZIRLADIĞI BİR NİMETTİR. Bu nimetin kalitesini sadece insan bozabilir.
 
BİR BALDA SADECE ŞEKER OLMAMASI O BALIN SÜPER KALİTELİ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ

 

Balda hiç bir şekilde antibiyotik, tarım ilacı vs olmayacak. Nurbal Organik Munzur Dağ Balı hiçbir antibiyotik, kalıntı vs içermez

Bal ısıya maruz kalmayacak HMF değeri yüksek olmayacak. Nurbal Organik Munzur Dağ Balı HMF değeri 3.3 dür (maksimum değer 30)

Baldaki protein değeri en az 300 olacak. Akdeniz balları ortalama prolin değeri ; 350 civarıdır, Orta Anadolu ortalama prolin değeri ; 400 civarıdır, Doğu Anadolu ortalama prolin değeri ; ortalama prolin değeri ; 500-600 civarıdır, Güneydoğu Anadolu ortalama prolin değeri ; 450-600 civarıdır, Karadeniz ortalama prolin değeri ; 400-700 civarıdır, Munzur bölge prolin değeri en fazla 680 dir. NURBAL ORGANİK MUNZUR DAĞ BALI PROLİN DEĞERİ 1323 dür

Bal, organik sertifikaya sahip olabilir ama bulunduğu bölge bakir olacak, hiç bir fabrika vs olmayacak. Nurbal Organik Munzur Dağ balı üretilen noktada baz istasyonu bile bulunmamaktadır

Bal, damakla anlaşılmaz tüm analizlerden geçmiş olacak. Nurbal Organik Munzur Dağ balı bütün analizlerden fevkalade geçmiş ve Türkiye'nin en güçlü bölgesinde en özel üretimi olarak sektördeki yerini 1 numara olarak almıştır.

 

 

 

Havale / EFT (%1) :2,608.65 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-2,635.00 TL
21,317.50 TL2,635.00 TL
3878.33 TL2,635.00 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış, ürünler gıda olduğundan kapakları açılmamış ve emniyet bantları yırtılmamış olması ayrıca faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Yurtiçi kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Benzer Ürünler

Türkiye'nin En Güvenilir Sitesi Nurbal Şifa Merkezi

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı