1000 TL Üstü Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz 0532 068 89 11
Türkiye'nin en güvenilir orjinal, organik, doğal ürünlerin buluşma adresi ; Nurbal Şifa Merkezi
SSL sertifikalı sistem ile %100 güvenli alışveriş
www.instagram.com/nurbalsifamerkezi / instagram adresimizden en son güncel ürünleri takip edebilirsiniz
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
Novin

Safran İran 10 gr

Ürün kısa bir süreliğine temin edilememektedir.

KDV Dahil

5,740.00 TL

Güvenilir Alışveriş Kolay Ödeme Orijinal Ürünler

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0216 566 33 00

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Ürün Adı :  Safran 10 gr

 

Ürün Ambalajı : kapalı ambalaj

 

Ürün miktarı :  10 gr

 

Son kullanım tarihi : Kutu üzerinde son kullanma tarihi yazmaktadır

 

Ürün saklama şekli : Serin ve kuru yerde, ağzı kapalı hava almayacak bir şekilde, ısı ve güneş ışınlarından koruyarak muhafaza ediniz

 

 

Ürün paketleme ve sevkiyat :
Tüm ürünlerimiz ısı, nem, rutubet olmayan ortamlarda muhafaza edilmekte olup, özenle paketlenerek tüketicilere gönderilmektedir

 

Yan Etkileri :

Ürün tamamıyle bitkisel içerikli ürün olduğundan dolayı bilinen bir yan etkisi yoktur. Buna rağmen herhangi bir tesir gösterdiğinde ürün kullanımı bırakılarak doktora danışılmalıdır

 

 

Yasal ve Önemli Uyarılar
 

-Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanması gerekir
-Günlük tavsiye edilen günlük alım dozunu aşılmaz
-Takviye edici gıdasal destekler normal beslenmenin yerine geçemez
-Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
-İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Ürünlerimizin kullanımlarıyla ilgili detaylı bilgi almak info@nurbal.com adresine hangi üründen veya ürünlerden bilgi almak istediğinizi belirterek mail gönderebilirsiniz.

İlgili yasa gereği endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleri ile ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil Bitkisel Destek ürününüdür.

Tedavilerin teşhisi uzman doktorlar ve hastanelerin görevidir.

 

 

Hakkımızda

_

Özel bir şirket olan Novin Safran, 1992 yılında farklı ve yeni bir yaklaşımla safran üretmek, işlemek, paketlemek, pazarlamak ve satmak hedefiyle kurulmuştur.
Ürünlerimizin ortalama % 95'i, sadece çeşitli ambalajlarda farklı tiplerde safran, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Kanada, Arap ülkeleri, Japonya, Güney Afrika, Avustralya ve ABD'ye ihraç edilmektedir.

Novin Saffron, en başından beri örnek bir yapımcı, uzman, yenilikçi, ciddi ve dürüst olmuştur. Mükemmel hizmet ile birlikte kalite ve ambalaj olağanüstü ürünler sunarak, müşterilerin memnuniyetini ve güvenini kazanmayı ve daha da önemlisi İran safranı için hak ettiği güvenilirliği ve saygıyı yaratmayı başarabildik.
Novin Saffron'da bu değerli baharata hak ettiği saygıyı görüyoruz. En titiz ve kapsamlı kalite yönetim sistemini uygulayarak, nesiller boyunca edindiğimiz bilgi birikimimizi iş ve teknoloji yöntem ve enstrümanlarında kullanarak, ürünlerimizin sadece uluslararası standartların şartlarını karşılamadığını değil, aynı zamanda aştığını güvenceye alıyoruz. Aslında dünyada ilk safran şirketi olduk:
Iso 9000 (Uluslararası Standart Organizasyonu, Kalite Yönetim Sistemi) Mart 1996

 

SAFRAN TARİHÇESİ

_

Antik çağda çiğdemin güzel bir gençliğin adı olduğu söylenirdi. İki farklı efsane onun kaderini safran elde ettiğimiz aromatik bitkiyle ilişkilendirdi. Birine göre, Tanrı Hermes onu seviyordu, ama yanlışlıkla öldürdü ve vücudun kanının toprağa döküldüğü yerde, ilk çiğdem çiçeği ortaya çıktı. Crocus ve bir perisi olan Smilax'ın o kadar aşık olduklarıyla ilgili diğer hikaye asla ayrılamadılar. Yine de kur yapmalarını izlemekten bıkan tanrılar, Smilax'ı bir yew-bush'a ve çiğdemi safran çiğdemine dönüştürerek bitirdiler.

SAFFRON, eşsiz özellikleri ve onu üretmeye giden tüm emekler (170000'den fazla çiçek sadece bir kilogram yapar) ve adı üç kurutulmuş kırmızı renkli stigmaya ve çiğdem sativus Linnaeus'un bağlı olduğu beyaz stilin bir parçasına verilen, dünyanın en değerli baharatıdır. Yılda sadece bir kez çiçek.
Safranın temel özellikleri şunlardır: PICROCROCINE (ACıLıK), SAFRANAL (LEZZET), CROCINE (COLOR).
Safran, Crocus Sativus Linnaeus'un kurutulmuş stigmasıdır (pistil'in kırmızı kısmı).

 

SAFRAN ÖZELLİKLERİ

_

Kimyasal bileşimi nedeniyle safran benzersiz niteliklere ve özelliklere sahiptir. B grubu vitaminlerin, özellikle riboflavin'in zengin bir kaynağıdır. Ancak belki de daha önemlisi renk, aroma ve tat özellikleridir. Renklendirici madde crocin suda kolayca çözünür ve yiyecek ve ilaç için bir renklendirici olarak diğer karotenoidlere tercih edilir hale getiren bu su çözünürlüğüdür.

Etkili elementler:
Safranın etkili unsurları Crocin, Saffronal ve Picrocrocin'dir. Novin safran, en büyük ve en iyi safran üreticisi ve ihracatçısı olarak uzmanlığına ve özel üretim tesislerine güvenerek, her zaman lif ve toz şekillerinde en yüksek oranda etkili elemanlara sahip bir ürün sunmaya çalışmıştır.

Besin değeri:
Safran varyant kimyasal bir yapıya sahiptir. Karbonhidratlar, mineraller, vitaminler, proteinler ve antioksidanlardan oluşur. Safran iyi bir riboflavin kaynağıdır. 140 mg safran, 40 mg sentezlenmiş riboflavin kadar etkilidir.

Safranal kimyasal bileşimi:
safranal, su buharında açık sarı bir nokta üreten ve etanol, metanol ve petrol eterinde kolayca çözünebilen uçucu bir sıvı yağdır.

 

ORGANİK

_

Ekoloji, sağlık, bakım, adalet ve adalet organik tarımın dört temel ilkesidir. Diğer tüm organik ürünlerle aynı olan safranın organik üretiminde, belirtilen dört ilkeye uymak zorundadır. Organik safran üreticisi toprak verimliliğini tamamen doğal girdilerle ölçer ve kimyasal pestisitlerin kullanımını uygun tarım yöntemleriyle değiştirir. Bu nedenle, çiftliğin toprağına ve ekolojisine özen göstermenin yanı sıra, tüketicinin tükettiği nihai ürüne de dikkat edecektir. Organik safran üreticileri tarafından kullanılan yeni, yenilikçi ve aynı zamanda ekolojik ve çevresel koruyucu yöntemler de çiftlik topluluğuna yardımcı olacaktır. Toprak sağlığı, bitki sağlığı ve son olarak organik ürün tüketicilerinin sağlığı, bir safran çiftçisinin tüm paydaşlarla ilgili organik yasa ve düzenlemelerin uygulanması yoluyla dikkate alacağı konulardır. Temiz bir çevrede bulunmanın ve kimyasallarla kirletilmemenin yanı sıra, Çiftlik işçileri kaldıkları süre boyunca ve çiftlikte çalıştıkları süre boyunca iyi yaşam koşullarına sahip olmanın yanı sıra, özellikle kadından erkeğe ödemelerde uygun konaklama, adil ve cinsiyet ayrımcılığı gibi yaşam koşullarına dikkat edilecektir.

 

 

Havale / EFT (%1) :5,682.60 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-5,740.00 TL
22,870.00 TL5,740.00 TL
31,913.33 TL5,740.00 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış, ürünler gıda olduğundan kapakları açılmamış ve emniyet bantları yırtılmamış olması ayrıca faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Yurtiçi kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Benzer Ürünler

Türkiye'nin En Güvenilir Sitesi Nurbal Şifa Merkezi
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı