1250 TL Üstü Tüm Türkiye'ye Yurtiçi Kargo ile Ücretsiz Kargo
Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz 0532 068 89 11
Türkiye'nin en güvenilir orjinal, organik, doğal ürünlerin buluşma adresi ; Nurbal Şifa Merkezi
SSL sertifikalı sistem ile %100 güvenli alışveriş
www.instagram.com/nurbalsifamerkezi / instagram adresimizden en son güncel ürünleri takip edebilirsiniz
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
KRG

Kore Kırmızı Ginseng Tablet Orjinal 120 tab

STOK : Var

2,400.00 TL

KDV Dahil

1,990.00 TL

Güvenilir Alışveriş Kolay Ödeme Orijinal Ürünler

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0216 566 33 00

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Güney Kore Resmi Tekel İdaresi Onaylı Orjinal Ürün

 

Kore Kırmızı Ginseng Tablet Orjinal 120 tabx300mg

**stoktaki son ürünler**

 

önemli not : Kore Kırmızı Ginseng önceden tahta kutu olarak üretiliyordu, ancak yapılan taklitler nedeniyle tahta kutu üretiminden vazgeçildi ve resimdeki kutu olarak üretilmeye başlandı, dolayısıyla eski tahta kutular artık üretilmemektedir ve yeni kutular üretilmektedir, Nurbal Şifa Merkezi'nden aldığınız Ginseng orjinal en son üretilen Kore Kırmızı Ginseng tabletidir ve CheongKwanJang yani "devlet denetimindeki fabrikalarda özel olarak üretilen ürünler" olarak en kaliteli ginseng olarak dünyada liderliğini sürdüren Ginseng satılmaktadır

 

 Ürün İçerik :  %100 Saf Kore Kırmızı Panax Ginseng


 

Ürün kullanım :

- Her gün minimum 2 maksimum 9 tablet alınabilir
- Aç olarak alınır ve ardından 20 dakika birşey yenmez
- Günün herhangi bir saatinde aç olarak alınabilir

 

Ürünün Latince Adı :  Panax Ginseng

 

Ürün Formu : Bitkisel tablet

 

Ürün Ambalajı : Emniyet bantlı özel kavanoz ve tahta kutulu olarak

 

Ürün miktarı :  120 tablet X 300 mg

 

 

Menşei : Güney Kore

 

Ürüne onay : Güney Kore Resmi Tekel İdaresi Başkanlığı

 

Orjinallik : Güney Kore Devlet Tekeli onaylı hologramlı ürün

 

Garanti : Süresiz orjinallik garantisi verilir

 

Saklama : Oda sıcaklığında muhafaza edilir

 

Ürün kullanım süresi :  İhtiyaca göre kullanılması yeterlidir

 

Kimler Kullanmamalı : 10 yaşından büyük herkes tarafından kullanabilir

 

Son kullanım tarihi : Kutu üzerinde son kullanma tarihi yazmaktadır

 

Ürün saklama şekli : Serin ve kuru yerde, ağzı kapalı hava almayacak bir şekilde, ısı ve güneş ışınlarından koruyarak muhafaza ediniz

 

 

Ürün paketleme ve sevkiyat :
Tüm ürünlerimiz ısı, nem, rutubet olmayan ortamlarda muhafaza edilmekte olup, özenle paketlenerek tüketicilere gönderilmektedir

 

Yan Etkileri :

Ürün tamamıyle bitkisel içerikli ürün olduğundan dolayı bilinen bir yan etkisi yoktur. Buna rağmen herhangi bir tesir gösterdiğinde ürün kullanımı bırakılarak doktora danışılmalıdır

 

 

Yasal ve Önemli Uyarılar
 

-Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanması gerekir
-Günlük tavsiye edilen günlük alım dozunu aşılmaz
-Takviye edici gıdasal destekler normal beslenmenin yerine geçemez
-Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.
-İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Ürünlerimizin kullanımlarıyla ilgili detaylı bilgi almak info@nurbal.com adresine hangi üründen veya ürünlerden bilgi almak istediğinizi belirterek mail gönderebilirsiniz.

İlgili yasa gereği endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleri ile ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil Bitkisel Destek ürününüdür.

Tedavilerin teşhisi uzman doktorlar ve hastanelerin görevidir. 

 

 

 

Zamanın onuruna sahip bir marka

Yüzyıllar boyunca Kore Ginsengi tüm dünyada "Kore Ginsengi" olarak biliniyordu. Ancak, Kore hükümeti inanılmaz derecede yüksek kalite kontrol standartlarını uygulamaya başladığında, yeni bir isim aldı: CheongKwanJang. O zamandan beri, CheongKwanJang adı güven ile eşanlamlı hale geldi ve küresel sahnede Kore'nin ulusal markası olarak ortaya çıktı.

1899'daki Samjungkwa geleneğini takiben , CheongKwanJang yani "devlet denetimindeki fabrikalarda haklı olarak üretilen ürünler" dünya çapında ihraç edilirken, birinci sınıf bir marka olarak ününü korudu. Bugün, yaklaşık 40 ülkede sağlıklı bir gıda olarak aranmaktadır.

 

 

 

CheongKwanJang: Güvenin Eşanlamlısı

Marka amblemi, 6 yıldızla çevrili Kore Kırmızı Ginsengini tasvir eden Kore Kırmızı Ginseng'in premium statüsünün bir yansımasıdır. Yıldızlar, Kore Ginsenginin olağanüstü kalitesini ve onu yetiştirmeye adanmış 6 yıllık yorulmak bilmeyen çabayı temsil ediyor. Kore'nin tarihi Taegeuk işareti kırmızı ginseng'i Kore'ye özgü bir uzmanlık alanı olarak tanımlarken kırmızı arka plan, şirketimizin dünyanın en iyi Kore Kırmızı Ginsengini üretme konusundaki kararlılığını ve tutkusunu sembolize ediyor.

 

 

İşçilik

CheongKwanJang, 120 yıllık bir geçmişi taşıyan Korea Ginseng Corporation'ın Kore Kırmızı Ginseng markasıdır. Her bir ginseng kökü yetiştirmeye 6 yıllık sıkı çalışma ve özveri adayan çiftçiler gibi, KGC de kendisini üretim bilgimizi ve sıkı kalite kontrol önlemlerini her CheongKwanJang ürününe uygulamaya adamıştır. Sonuç, binlerce yıldır gelişen zanaatkarlık ruhunu bünyesinde barındıran yüksek kaliteli ürünlerdir.

 

 

Dünya Çapında Bir Lüks, CheongKwanJang

Pek çok Çinli, efsanevi faydalarını gerekçe göstererek Kore Ginsengini 'yaşam iksiri' olarak övdü. Kore Ginsengi öylesine büyük saygı görüyor ki, 1995 yılında Cennet Sınıfı Kore kırmızı ginsengi (10 Ji, en yüksek derece), eski Çin Devlet Başkanı Jiang Zemin dahil olmak üzere birçok devlet başkanına Kore ziyaretleri sırasında hediye olarak sunuldu. Ek olarak, CheongKwanJang, İngiltere'nin saygın Harrods Mağazası'nın raflarında sergilenen ilk Koreli sağlıklı gıda markasıydı. Yalnızca CheongKwanJang mağazaları Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Hong Kong, Tayvan, Vietnam ve Avustralya dahil olmak üzere sekiz ülkede açılmadı, CheongKwanJang

 

 

ürünleri aynı zamanda 40'tan fazla ülkeye ihraç edilmiş ve hepsi lüks bir marka olarak uluslararası üne kavuşmuştur. 2009 yılında CheongKwanJang, Suudi Arabistan İyi Üretim Uygulamaları (GMP) sertifikasını alan ilk Koreli ürün oldu ve CKJ'nin Orta Doğu'ya girişine zemin hazırladı.

 

 

Mükemmel Büyüyen Ortam, Kore'de Yetiştirildi

Ginsengin kökü hassas olduğundan, sağlıklı bileşenler, özellikle ginseng saponinleri üretmek için uygun büyüme ortamına ihtiyaç duyar.
Kore, ginseng için mükemmel yetiştirme ortamını oluşturan coğrafi enlem, dört farklı mevsim ve ideal toprak koşulları ile doğal olarak kutsanmış bir ülkedir. Bu, Kore Ginsenginin diğer türlerin iki katından fazla çeşitli sağlıklı bileşenleri üretmesine izin verir.

 

Amerikan, Japon ve Sibirya ginsengi gibi başka ginseng türleri ve ayrıca Çin ve Asya Panax ginsengi de dahil olmak üzere Kore ginsenginin kuzenleri olmasına rağmen, bu çeşitler doğal olarak Kore ginsenginde bulunan sağlıklı saponin çeşitlerinin yarısından daha azını üretir. tür,) veya sağlıklı saponinlerin sadece yarısı (büyüme dönemine göre).

 

Kore, ginseng yetiştiriciliği için ideal iklime sahiptir ve Kore ginsengi sıkı kalite kontrol altında büyür. Bu nedenlerden ötürü, etkinliği, miktarı ve aktif bileşenlerin çeşitliliği açısından dünyanın en iyi ginsengi olarak övülür.

Koreli Ginseng'in Zengin Mirası Atalarımızın Bilgeliğinden Doğdu

Kore Kırmızı Ginsengi, bin yıldan fazla yetiştirme ve işleme geçmişine sahiptir. Kore Kırmızı Ginsengi, başlangıçta sıradan ginsengin raf ömrünü uzatmak için bir işlem sırasında geliştirildi. Bununla birlikte, tesadüfen (malzeme geliştirmede sıklıkla olduğu gibi), işlenmiş ginseng orijinali geride bıraktı ve doğal faydalarda çok daha yoğun olduğu ortaya çıktı. Bu talihli açıklama, taze ginsengin doğal buharlama ve kurutma işlemi sayesindedir.

 

Taze ginseng buharda pişirilip hava ile kurutulduktan sonra, sadece raf ömrü uzamakla kalmaz, aynı zamanda kök ginsengin, aktif bileşenleri de artar. Taze ginseng, hızla bozulma eğilimindedir ve besin değerinin çoğunun kaybolmasına neden olur. İyi işlenmiş kırmızı ginsengin taze ginsengden üstün olmasının nedeni budur. Kore kırmızı ginseng tabletler özel olarak kurutulmuştur.

 

Güney Kore Resmi Tekel İdaresi Onaylı Orjinal Ürün

 

Cheong Kwan Jang

 

Kore Ginseng Corporation'ın Kore kırmızı ginsengi markası "Cheong-Kwan-Jang" olarak bilinir. Bu, "devlet tarafından onaylanan bir fabrikada paketlenmiş, devlet tarafından güvence altına alınmış, güvenilir bir ürün" olarak çevrilebilir. Kore ginsengi dünyanın temsili markasıdır ve yüz yılı aşkın ulusal geleneğe sahiptir. Cheong-Kwan-Jang ambleminin kendisi, Kore'nin tarihi Taeguk işaretinin ulusal motifi kullanılarak, kırmızı ginsengi temsil eden modern karakterler ve her ginseng köküne adanmış altı yıllık ekimi simgeleyen altı yıldızla, yalnızca en kaliteli ürünlere olan bağlılığımız kullanılarak tasarlanmıştır. Kırmızı arka plan, dünyanın en iyi Kore kırmızı ginsengi üretmek için her türlü çabaya harcanan tutkuyu sembolize eder. Cheong-Kwan-Jang ürünleri şimdi tüm dünyada 40'tan fazla ülkeye ihraç edilmektedir ve markamız yerel ve yurtdışında değerli, güvenilir, yüksek kaliteli bir marka olarak tanınmaktadır.

 

img_history_brand_01.jpg

 

Bugün, Çin tıbbı tüccarları, Kore kırmızı ginsengimizi ele almalarından gurur duyuyorlar. Genellikle bunu bir onur olarak görüyorlar, çünkü Cheong-Kwan-Jang Kore kırmızı ginsengi, Asya'da birinci sınıf bir marka olarak tanınıyor. Altı yaşındaki Kore kırmızı ginsengi fiyatı, daha az ginseng türünden ve şüpheli standartlar altında diğer ülkelerde (örneğin Kuzey Amerika veya Çin) yetiştirilenlerden daha yüksektir.

ginsengin (eğer varsa) gerekli altı yıl boyunca yetiştirildiği ve yüksek kaliteli altı yaşındaki Koreli kırmızı ginsengin sahip olduğu iyi bilinen yüksek etkinlikten yoksun olduğu hissedilir.

 

KGC: Ginseng'de Küresel Lider

 

Kore ginseng şirketinin tarihi, Kore hükümetinin tarihine entegre edilmiştir. KGC ve Cheong-Kwan-Jang markamız, Kore ginsengi lideri olarak uzun ve zaman onurlu yüz yıllık bir mirasa sahiptir. Cheong-Kwan-Jang Kore kırmızı ginsengi'ni küresel olarak tanınan ve onurlandırılan bir hale getirmek için mümkün olan tüm çabayı gösteren KGC, dünya çapında şubeler ve dağıtım ağları kurmuştur.

 

Yaklaşık 6 Yılda Yetiştirilen Kore Kırmızı Ginseng

 

img_about_k_01.jpg

 

Kore ginsengi, kökü dünya çapında 2.000 yıldan fazla bir süredir sağlık gıdası olarak alınan bir bitkidir. Kore ginsengi Batı kamuoyu tarafından iyi bilinmeden çok önce, aristokratik ve bilimsel sınıflardan insanlar, onu doğal bir ilaç olarak gören ve "Doğu'dan gelen hazine" olarak adlandıran ginseng'e olan sevgilerini biliyorlardı, yazdılar ve gösterdiler.


Doğal sağlığı desteklemek için Kore ginsengi kullanımını açıkça onaylayan bazı önemli figürler arasında Kral Louis XIV ("Güneş Kralı") ve tutkulu filozof Jean-Jacques Rousseau bulunmaktadır.
Ginseng'in sağlık üzerindeki etkilerinden hem zevk aldı hem de takdir etti. Papa II. Paul, ginseng'i o kadar çok sevdi ki, Vatikan çevresinde popüler hale getirdi. Rus romancı Maxim Gorky, sigaraya bağlı bir hastalıktan kurtulurken ginseng kullandı ve Fransız cumhurbaşkanı Mitterrand, ginseng'in ölümcül bir kanserle yaşarken hayatını uzatmaya yardımcı olduğunu iddia etti. İngiliz rock grubu Scorpions bile Kore'ye geldi ve aktif yaşam tarzlarını desteklemek için ginseng satın alırken, dünyanın en iyi modellerinden biri olan Naomi Campbell, vücut bakımı için sırlarından birinin Kore ginseng özü kullandığını paylaştı.

 

Dünyanın En İyi Ginseng'i Kore'de Yetiştirilmeli

 

img_about_k_02.jpg

 

 

Hassas bir kök olarak, ginsengin ginseng saponinleri adı verilen sağlıklı bileşenler üretmesi için büyüme ortamı önemlidir.

Kore, ginsengin doğal olarak evrimleşmiş büyüyen ortamı olduğundan, Kore'nin coğrafi enlemi, 4 farklı mevsimi ve Kore'nin Pasifik yarımadasındaki çok özel toprak koşulları, Kore ginsengi bu sağlıklı bileşenlerin iki katından fazlasını üretmesine izin verir.

Amerikan ginsengi, Japon ginsengi veya Sibirya ginsengi gibi başka ginseng türleri olmasına rağmen ve Çin ve Asya Panax ginsengi de dahil olmak üzere Kore ginsengi kuzenleri var olsa da, bu çeşitler doğal olarak Kore ginsengi olarak sağlıklı saponin çeşitliliğinin yarısından azını (türlere göre) veya toplam sağlıklı saponin miktarının sadece yarısını (büyüme dönemine göre) üretir.

Kore ginsengi, sıkı kalite kontrolleri altında Kore yarımadası olan ginseng yetiştiriciliği için ideal iklimde yetiştirilir. Bu nedenlerden dolayı, etkinlik ve aktif bileşenlerin hem miktarı hem de çeşitliliği açısından dünyadaki en yüksek kaliteli ginseng olarak övülmektedir.

 

 

Kore Ginseng'in Küresel Popülerliği

Kore ginsengi çok popülerdir, çünkü diğer bitkilerin eşleştiremeyeceği eşsiz bir dizi doğal sağlık yararı sunar. Doğal sağlık gıdaları topluluğunda "Otların Kralı" olarak bilinen Kore ginsengi, aşağıdakilere yardımcı olur:

 

 

img001.gif

 

 

 

 

Ayrıca, uzun zamandır bir Afrodizyak olarak kabul edilen Kore ginsengi, özellikle bedensel dayanıklılığa ve kan akışına yardımcı olur ve genellikle erkekler ve kadınlar için doğal ilaçlarda, genellikle diğer yararlı bileşenlerle birlikte bulunur.

Geleneksel olarak, yüksek kaliteli kırmızı ginseng krallara sunulmuş ve uzun ömür ve iyi sağlık dileğini somutlaştıran değerli bir eşya olarak takas edilmiştir. Kore'nin en sembolik sağlık gıdası olan Kore kırmızı ginsengi, devlet misafirlerine ve VIP'lere ulusal bir hediye olarak verilir. Kore kırmızı ginsengi, iyi sağlık etkileri nedeniyle büyük bir Fransız gazetesi olan Le Monde gibi küresel medya aracılığıyla tanınmıştır. Le Monde, Francois Mitterrand'ın Kore Ginseng'ini düzenli olarak nasıl aldığını bildirdi. II. Elizabeth Güney Kore'ye bir devlet ziyaretinde bulunduğunda, Kore kırmızı Ginseng ona özel bir hediye olarak sunuldu. Ve 2010 yılında Seul G20 Zirvesi'nde, Kore kırmızı ginsengi, Kore kırmızı ginsengi'nin dünyaya olan etkinliğinin çekiciliğini bir kez daha gösteren, küresel liderler için sponsorlu bir hediye olarak seçildi.

Yetiştiriciliği Ülkesine Göre Sınıflandırılmış Ginseng Çeşitleri

 

 

img_about_k_03.jpg

 

 

Kore kırmızı ginsengi, 'Otların Kralı' olarak bilinir ve diğer aşağı ginseng türleriyle keskin bir şekilde karşılaştırılabilir. Kore ginsengi, 30'dan fazla sağlıklı bitki saponin çeşidine (ve sadece Kore ginsengi'nde bulunan ginsenosidlere) sahipken, en yakın akrabaların kökleri doğal çeşitliliğin yarısından azını sunar. Bu üstün kökteki doğal bileşenlerin zenginliği ve zenginliği, altı yıl boyunca yetiştirildiğinde en üst düzeye çıkarılır. Bu nedenle, KGC'nin tüm köklerinin en az 6 yıl boyunca yetiştirildiği garanti edilmektedir, bu da dünyadaki en yüksek kaliteli ginseng ürünleri için bakım ve yetiştiriciliğe inanılmaz bir yatırımdır.
 

 

CKJ'nin 6 Yıllık Yetiştirilen Kore Kırmızı Ginseng'ini Seçme Nedenleri

 

img_about_k_09.jpg

 

 

6 yıllık yetiştirilen Kore kırmızı ginsengi yetiştiricisi çok az sayıda sertifikalı yetiştirici vardır. Çoğu ginseng, ideal yetiştirme koşullarının dışındaki çiftliklerde, daha az özenle işlenmiş daha az ginseng türü kullanılarak, çok daha kısa süreler boyunca seri olarak üretilir. Korea Ginseng Corporation'ın 6 yıllık yetiştirilen Kore kırmızı ginsengi CKJ markasının sıkı kalite kontrolü altında 6 yıl boyunca yetiştirilmesi garanti edilmektedir. KGC, Güney Kore, Suudi Arabistan, Japonya ve Avustralya dahil olmak üzere 4 farklı ülke tarafından belirlenen aktif İyi Üretim Uygulamaları sertifikalarına sahiptir. ABD pazarı için FDA gereksinimlerini tam olarak karşılıyoruz. Alkol veya başka bir yöntem ekstraksiyonu kullanmak yerine, KGC'nin Kore kırmızı ginsengi, FDA'nın saf orijinal madde standardını karşılamak için su ekstrakte edilir. Saflık ve kalite güvencesi, CKJ markamızın anahtarıdır.

 

 

img_about_k_10.jpg

 

 

Yüksek standartlara ve kaliteli bir ürüne olan bu bağlılık, CKJ markasının 113 yıldan fazla bir süredir gelişmesini sağlamıştır. KGC'nin 6 yıllık Kore kırmızı ginsengi CKJ markası, şaşırtıcı bir şekilde Kore ginseng pazarının% 70'inden fazlasını temsil ediyor. Müşterilerimizin güveni ve sürekli inovasyon olmadan bu başarı seviyesine ulaşamazdık. KGC, en iyi uygulamalarda sürekli yenilik yapmak için Ar-Ge'ye yılda 20 milyon dolar yatırım yapıyor ve bu özveri, Kore Ginseng Corp.'un Kore-FDA'dan CKJ markalı ginseng'in zorlu araştırmalarla desteklenen çoklu sağlık yararları talep etmesine izin vermek için yaptırım almasına izin verdi. diyet takviyesi endüstrisinde dikkate değer bir başarı.

Bu iddialar CKJ markalı ürünlere özgüdür ve diğer Koreli ginseng rakipleri tarafından yapılamaz. Son zamanlarda Amerika ve Avrupa pazarlarına giren KGC, Batı pazarlarının ihtiyaçlarına cevap vermeyi dört gözle bekliyor ve en son ürünlerimizi denemenizi umuyoruz.

Hem sporcular hem de bitkisel meraklılar tarafından aranan 6 yıllık yetişkin Kore kırmızı ginsengi, diğer türlerden ayrılır ve büyük verimliliği ve her 6 yıllık yetiştirilen kökte bulunan sağlıklı bileşenlerin seviyesi ile ünlüdür. KGC, ürünlerimizin her birindeki ginsengin en az 6 yıl boyunca yetiştirilmesini garanti eder. Rakipler topraklarını mevsimsel olarak çevirirken, ginseng'i bir anahtar kelime bileşeni olarak kullanmak için 1-4 yıllık kökleri kullanırken, KGC, müşterilerimizin farkı hissetmelerini sağlayan olgun, kaliteli bir son ürüne yatırım yapar.

 

Kökenlerimiz hükümette olan ve binlerce yıllık Kore ginsengi geleneğini korumak için bükülen Kore Ginseng Corp, en yüksek önceliğimizi güvenliğe ve üstün kalite kontrol standartlarını belirlemeye koymaktadır. Her kök, önceden onaylanmış ve dikkatlice derecelendirilmiş çiftliklerde ekimi ve büyümesinin 6 yılı boyunca bakılır ve izlenir. Çiftliklerimiz, toprağın kapsamlı testlerinden sonra sözleşmeli olarak çalışır ve taze toprağın en doğal koşullar altında kullanılmasını sağlar.

Hasattan sonra, Kore ginsengi üç aşamalı bir işlemle derecelere ayrılır: görünüm taraması, doku muayenesi ve ağırlık.
Görünüm taramasında, kesilmiş Kore ginsengi, renk, çatlama ve form gibi standartlara göre Cennet, Dünya ve İyi derecelere ayrılır. Doku muayenesinde, ginseng kökleri titizlikle test edilir ve kökün iç yapısını bile incelemek için yoğun ışıktan geçirilir. Son olarak, kökler mümkün olan toplam 9 derece için ağırlığa göre sıralanır. Sadece dünyanın en iyi ginseng kökleri KGC ürünlerine girecek.

Kore ginseng köklerinin gerçek fiziksel işlenmesi ve nihai ürünlerin üretimi, dünyanın en büyük ginseng fabrikası da dahil olmak üzere son teknoloji tesislerimizde gerçekleşir. Geleneksel yöntemleri tamamen modernize edilmiş iyi üretim uygulamalarıyla birleştirerek, dünyanın en iyi Kore kırmızı ginsengi üretmek için gerekli olan sıkı kalite kontrol sistemlerini işletiyoruz. İşlenmiş ürünlerimiz için kullanılmayan Ginseng sıkıştırılacak, kurutulacak ve Hanji (narin, geleneksel bir Kore kağıt ambalajı) ile dikkatlice kaplanmış ahşap bir kutuya yerleştirilecektir. Ahşap kutunun kendisi kağıda sarılır, plastik bir filmle paketlenir, vakumla kapatılır ve geleneksel bir teneke kutuda doğal olarak korunur, daha sonra Asya pazarlarında özel bir zanaatkar gıda ürünü olarak satılır. KGC'nin yüksek itibarı nedeniyle, bu teneke kutular, etiketlenmiş köklerin iç niteliklerine bağlı olarak yüzlerce hatta binlerce dolar fiyatlarını getirebilir ve rahatsız edilmeden ve serin bir yerde saklanmadan, KGC'nin kalite kontrolündeki en iyi uygulamaları nedeniyle, 10 yıl veya daha uzun süre taze ve yemek için mükemmel bir şekilde güvenli kalırlar.

 

Yetiştirme Süreci

1. Bir ginseng yetiştirme alanının seçimi ve yönetimi

Bir ginseng ekim alanının ideal bir topografyası, kuzeye veya kuzeydoğuya bakan, rüzgarı engelleyen herhangi bir nesne olmadan, iyi drenaja sahip geniş bir açık alandır. Toprağı, üst toprak ve derin toprak katmanları arasında net bir bölünmeye sahip olmalı ve humus ne kadar zengin olursa, ginseng yetiştiriciliği için o kadar iyidir.

2. Tohumları toplamak ve derilerini açmak

Meyvelerinin güçlü, kırmızı bir renge sahip olduğu Temmuz ayı ortalarında dört yaşındaki bir ginsengden tohum toplayın. Güçlü ve sert derileri açıldıktan sonra tohumları ekin.

3. Ekim

Ekim sonu ile Kasım başı arasında tohumları ekin.

4. Nakil

Nisan ayının ortalarından sonlarına kadar, ekimden iki yıl sonra, ginseng filizlerini tohum yatağından kazın ve ana alana nakledin.

5. Büyüme süreci

 

a. Bir yaşındaki ginseng

Bir stipede üç küçük yaprak oluşur ve ana kök ve yanal kök oluşur.

b. İki yaşındaki ginseng

İki stipesin her birinde beş küçük yaprak oluşur. Yanal kök, tarlada ginseng bitkisine doğallaştırıldıktan sonra orijinal ana kökte yeni oluşur.

c. Üç yaşındaki ginseng

Üç dikişte beş küçük yaprak oluşur. Çiçek açmaya başlar, kök büyür ve kök şekli sabitlenir.

d. Dört yaşındaki ginseng

Dört dikişte beş küçük yaprak oluşur ve kök büyür.

e. Beş yaşındaki ginseng

Beş dikişte beş küçük yaprak oluşur ve kök büyür.

f. Altı yaşındaki ginseng

Altı stipeste beş küçük yaprak oluşur ve tüm insan benzeri ginseng figürü oluşur. İnsan vücuduna sağlıklı olan Ginseng'in fitokimyasalları, altı yaşındaki kökte maksimize edilir; Böylece, en yüksek dereceli kırmızı ginseng, altıncı büyüme yılında hasat edilen ginseng ile üretilir.

 

6. Ginseng hasadı

Ginseng hasadı, kökleri dört ila altı yaşında olduğunda, sonbaharda, Eylül veya Ekim aylarında gerçekleştirilir. Altıncı yılda ideal bir hasat yapılır. 

İşleme Yöntemine Göre Ginseng Çeşitleri

Kırmızı ginseng, uzun süreli depolamayı sağlamak için buharla kürlenir ve kurutulur. Buharlama işlemi, kökün bileşimindeki biyokimyasal değişiklikleri uyararak sağlıklı aktif bileşenlerin sayısını arttırır.

 

Kırmızı Ginseng

Soyulmamış taze ginseng akar ve kurutulur

Vakumlu paketleme ile oda sıcaklığında 10 yıl

 

Beyaz Ginseng

Soyulmuş otr soyulmamış taze ginseng güneş altında veya sıcak hava ile kurutulur.

Vakumlu paketleme ile oda sıcaklığında 3 yıl

 

Taegeuk Ginseng

Taze ginseng sıcak suya batırılır ve daha sonra kurutulur.

Vakumlu paketleme ile oda sıcaklığında 10 yıl

 

Taze Ginseng

Tarladan taze hasat edilmiş ginseng (hammadde)

Güneşte kurutulmadan 2 hafta (depolama koşullarına bağlı olarak)

 

 

İşleme Yöntemine Göre Ginseng Çeşitleri

1. Ginseng Temizliği

2. Kırmızı ginseng yapmak için taze ginseng buharda pişirilir.

3. Buğulanmış ginseng güneşte doğal olarak kurutulur.

4. Kökler kesilir ve kesilir, böylece sadece dolgun gövdeler kalır.

Her kök kalite açısından denetlenir.

6. doku taraması.

7. Kilo taraması.

8. Nemlendirme ve sıkıştırma.

9. kutu paketleme.

10. Kutu paketleme.

 

 

 

 

Havale / EFT (%1) :1,970.10 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-1,990.00 TL
2995.00 TL1,990.00 TL
3663.33 TL1,990.00 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
M*********** V*****
06 Kasım 2022
Harika bir ürün. Kargosu ve hediyeniz için ayrıca teşekkür ederim

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış, ürünler gıda olduğundan kapakları açılmamış ve emniyet bantları yırtılmamış olması ayrıca faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Yurtiçi kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Benzer Ürünler

Türkiye'nin En Güvenilir Sitesi Nurbal Şifa Merkezi

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı